Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

CONDUCTOR

ANDRES KALJUSTE

Mitmekülgne muusik Andres Kaljuste on Eesti publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli-, kui ka vioolamängija rollis.

Käesoleva hooajal teeb Kaljuste oma dirigendidebüüdi Suurbritannias, kus orkestriks on Brandon Hill Chamber Orchestra. Samuti salvestab ta Ensemble Arcadiana ridades jamaika päritolu helilooja Elanor Alberga kammermuusikat. Andrest kuuleb vioolal sama helilooja keelpillikvartettide plaadilt, mille hiljuti väljastas plaadifirma Navona.

Dirigendina on ta seisnud mitmete orkestrite ees, s.h. Helsingi Filharmoonikud, Tampere Filharmoonikud, Odense Sümfooniaorkester, ERSO, Rahvusooper “Estonia”, Lahti Sinfonia, Oulu Sinfonia, Aarhusi Sümfoonikud, Tallinna Kammerorkester ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkester.

Tema muusikutee ning instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ning Berliinis, Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Tema juhendajateks olid Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ning prof. Ulf Wallin.

Kaljuste on eelnevalt töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioola õppejõuna, orkestrite dirigendina ning instrumentaalansamblite juhendajana. Samuti on ta olnud Eesti Muusika ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri dirigent, keelpilliõpingute lektor ning kammermuusika õppejõud. Juhendusi meistriklassi formaadis on Kaljuste andnud Inglismaal, Prantsusmaal, Venemaal, Hiinas ja Soomes.

0